English version
Програма підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми

Звіт за І півріччя 2019 року про виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки

Програма підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (далі − Програма), затверджена рішенням Сумської міської ради від
21 грудня 2016 року № 1548 - МР (зі змінами), передбачає впровадження комплексних заходів із підвищення енергоефективності в бюджетних закладах та установах міста Суми, що утримуються за кошти міського бюджету, в тому числі заходів Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року (нова редакція), що затверджений рішенням Сумської міської ради від 26 вересня 2018 року № 3909-МР.

Касові видатки на впровадження заходів  Програми у I півріччі 2019 року за інформацією головних розпорядників бюджетних коштів становили 13,2 млн. грн.,
(кошти міського та державного бюджетів, залучені кошти (грант GIZ)). Відсоток виконання заходів у звітному періоді складає 8,5 % від запланованих обсягів фінансування відповідно до Програми, 9,4 % від запланованих обсягів фінансування відповідно до міського бюджету.

В установах  галузей «Освіта» (ЗОШ № 15, НВК № 34, ССШ № 3, ДНЗ №№ 16, 33) та «Охорона здоров’я» (КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги
№ 2») проведено заходи по заміні віконних блоків на енергоефективні площею
1835,5 кв. м., крім того в ДНЗ №33 замінено 36 кв. м. дверних блоків. Проведено роботи з утеплення фасадів площею 1590 кв. м. у ЗОШ № 22, ДМШ №1. У ЗОШ № 5 виконані роботи по утепленню покрівлі, завершується підписання актів виконаних робіт технічним та авторським наглядом. У ССШ №25 виконано роботи по утепленню 164,89 кв. м. віконних відкосів

У ДНЗ №14 та Спеціальній школі сплачено аванс на придбання матеріалів та обладнання для облаштування системи автоматичного регулювання споживання тепла.

Виконані роботи з капітального ремонту системи вентиляції та системи електропостачання (228,74 кв. м.) у КНП «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» по вул.Троїцька,28.

КНП «Центральна міська клінічна лікарня» виготовлено проект на виконання капітального ремонту будівлі (утеплення стін підвалу з влаштуванням відмостки), проведена експертиза проекту.

В рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (ССШ №№ 7, 9, ЗОШ № 20) оплачено послуги технічного експерта, експерта з комунікацій проекту, послуги зі створення і розміщення інформаційної продукції, виготовлення подарункових наборів для нагородження переможців конкурсів.

У червні 2019 року проведено загальноміський захід «Дні Сталої енергії».
В рамках заходу проведено інформаційно-просвітницькі заходи: екологічний квест «Змінюй себе, а не планету», виступ промокоманди КУ ССШ №7 з інформацією про проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми», робота ростових ляльок з розповсюдження листівок з порадами про енергозбереження в побуті, наукове кріо-шоу, Аrt сушка малюнків на тему енергозбереження, демонстрація макету «Еко-будинку», еко сумок та одягу виготовленого із вторинної сировини. Для проведення урочистого відкриття Днів сталої енергії в м. Суми замовлено послуги двох аніматорів, виготовлено мовні хмаринки та селфі-рамку за підтримки проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (ССШ №№ 7, 9, ЗОШ № 20). Крім того, проведено міську конференцію «Енергоефективність: підходи та розуміння». На конференції з презентаціями виступили: Оксана Кисіль національний експерт проекту ЄС «Угода Мерів – Схід-2», Роман Гученко голова Асоціації ОСББ «Сумщина», Дмитро Бідюк старший викладач кафедри харчування Сумського аграрного національного університету, команда
КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 9, Андрій Король, керівник відділу продажу Східного регіону «Капарол Україна», Андрій Боровий, регіональний консультант у Сумській області Програми «Фонд енергоефективності України», спеціалісти департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради та управління освіти і науки Сумської міської ради. У рамках святкування загальноміського заходу було проведено велоквест, конкурс «Природа в об’єктиві», кінопоказ під відкритим небом фільму на екологічну тематику «Врятувати планету». У рамках «Sumy Energy Fest» проходили такі заходи: змагання по Crossfitt, творчі майстер-класи, демонстрація роботи приладів з набору юного енергоаудитора та сонячної панелі з акумулятором, фото-конкурс з селфі-рамкою з логотипами Днів сталої енергії та проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах
м. Суми», майстер-класи з виготовлення еко-мила та вітрячків, концертна програма за участю дитячих танцювальних та вокальних колективів міста, виступ музичного гурту Lost Message, виступ хедлайнеру фестивалю гурту DETACH, лайт шоу, працювали зона хендмейду, фудзона, майданчик аквагрим з символами Днів сталої енергії та проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми».

У січні 2019 року за результатами зовнішнього наглядового аудиту системи енергетичного менеджменту управління енергетичними ресурсами відповідно до вимог та рекомендацій міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту» на рівні виконавчих органів Сумської міської ради, галузі «Освіта» підтверджено сертифікат №1234055427 TÜV SÜD німецької експертної організації експертизи, випробувань та сертифікації (м. Мюнхен).

У квітні 2019 року проведено семінар-тренінг на тему: «Система енергетичного менеджменту згідно з вимогами міжнародного стандарту ISO 50001:2018. Внутрішній аудит системи енергоменеджменту у відповідності до вимог і положень міжнародних стандартів ISO 50001:2018 та ISO 19011:2018» для команди енергоменеджменту міста Суми. За результатами навчання отримано сертифікати «Внутрішній аудитор системи енергетичного менеджменту відповідно до вимог і положень міжнародних стандартів ISO 50001:2018 та ISO 19011:2018»

Продовжується співпраця з проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що організований Німецьким товариством з міжнародного співробітництва (GIZ), і має на меті енергоефективну модернізацію українських лікарень із застосуванням демонстраційних підходів.

Протягом І півріччя 2019 року проведено 5 навчальних тренінгів для директорів та енергоменеджерів лікарень, представників виконавчих органів Сумської міської ради. Сумським лікарням, відділу охорони здоров’я, департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради передано 10 кейсів «Energy Efficiency First Aid Kit – 2» з наборами вимірювального обладнання, до яких входять реєстатор температури та вологості, анемометр, струмові кліщі, інфрачервона камера, детектор та реєстатор вуглекислого газу.

У рамках упровадження грантового пілотного проекту GIZ «Енергоефективна термомодернізація (капітальний ремонт) будівлі стаціонару (старий корпус А2, 3-х поверхова будівля) комунального некомерційного підприємства «Дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди» Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Троїцька, 28» (сума грантових коштів GIZ - 300 тис. євро) виконано обстеження технічного стану будівельних конструкцій будівлі стаціонару Головною випробувальною лабораторією в будівництві ДП ПАТ «Сумбуд», розроблено проектно-кошторисну документацію та отримано позитивний висновок експертизи проекту по даному об’єкту.

У рамках реалізації проекту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні» членами комітету з оцінки міжнародних радників з питань реалізації проекту «Впровадження Європейської Енергетичної Відзнаки в Україні» було відібрано міжнародного радника Романа Боллігера та локального консультанта Олену Тутову.

 Звіт 

Звіт за І півріччя 2018 року про виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки

У І півріччі 2018 року на виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (далі − Програма), затвердженої рішенням Сумської міської ради від 21 грудня
2016 року № 1548 – МР (зі змінами),  впроваджувався ряд комплексних заходів із підвищення енергоефективності в бюджетних закладах та установах міста Суми, що утримуються за кошти міського бюджету.

Відповідно до Програми у 2018 році передбачено виконання заходів на загальну суму 50770,2 тис. грн. Міським бюджетом на виконання програмних заходів передбачено 46043,3 тис. грн.

Фактичний обсяг фінансування заходів Програми у I півріччі
2018 року за інформацією головних розпорядників бюджетних коштів становив 12408,6 тис. грн., у тому числі: 12226,2 тис. грн. кошти міського бюджету,
2,4 тис. грн. кошти державного бюджету, 180,0 тис. грн. кошти НЕФКО, що складає 24 % від запланованого на рік.

Проведено заходи по заміні віконних блоків (398,53 кв. м) та дверних полотен (49,94 кв. м) на енергоефективні у закладах галузей «Охорона здоров’я», «Культура».

Виконано роботи по утепленню 476,42 кв. м. віконних відкосів та
4499 кв. м. фасадів у ССШ № 25, ЗОШ № 24, НВК № 16, поліклініки № 2
КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».
У ССШ № 25 виконано роботи по монтажу індивідуального теплового пункту, електромонтажні роботи, модернізації системи вентиляції та системи теплопостачання. У ЗОШ № 24 виконано електромонтажні роботи, роботи по модернізації системи вентиляції, системи теплопостачання та покрівлі.
У НВК № 16 утеплено 43 кв. м. цоколю. По ЗОШ № 22 та ССШ № 29 перераховано підрядній організації аванс на придбання будівельних матеріалів для утеплення фасадів.

Також у звітному періоді розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення енергоефективних заходів по бібліотекам-філіям №№ 1, 3, 6, ДМШ № 1, ССШ №№ 1, 10.

По галузі «Освіта» виконано обстеження 20 закладів з метою підготовки вихідних даних для заміни та встановлення нового обладнання для впровадження системи моніторингу теплоспоживання, здійснювався автоматизований збір даних приладового обліку енергоресурсів у закладах: ССШ №№ 1, 7, 17, ЗОШ №№ 6, 22, ДНЗ №№ 2, 7, 14, 21, 22, 23.

У червні 2018 року проведено загальноміський захід «Дні Сталої енергії». В рамках заходу проведено міську конференцію «Енергоефективність: сьогодення та перспективи». У роботі конференції взяли участь керівництво міста, представники проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», Асоціації «Енергоефективні міста України», а також представники бюджетних організацій, ОСББ, бізнес-структур та ін. Основною метою заходу була презентація планів співпраці та основних напрацювань міжнародних проектів у сфері енергозбереження, обговорення інноваційних фінансових інструментів для кредитування енергозберігаючих заходів, досягнень у сфері впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках, будівлях навчальних закладів міста та ін. У рамках святкування загальноміського заходу було проведено різноманітні заходи, такі як велопробіг, велоквест, фестиваль «Sumy Energy Fest» з хедлайнером фестивалю українським рок-гуртом «Vivienne Mort». Активні учасники заходів отримали подарунки від Сумської міської ради, Асоціації «Енергоефективні міста України», проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

28 лютого 2018 року за результатами зовнішнього аудиту системи енергетичного менеджменту управління енергетичними ресурсами на рівні виконавчих органів Сумської міської ради, галузі «Освіта» отримано сертифікат системи енергетичного менеджменту в галузі «Муніципальні послуги» відповідно до вимог та рекомендацій міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту». Проведено семінар-тренінг на тему: «Впровадження системи енергетичного менеджменту згідно з вимогами стандарту ISO 50001» для представників бюджетних закладів міста.

У рамках співпраці з Проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини, проведено енергетичні аудити у лікувальних закладах міста Суми, а саме: КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 1», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3, м. Суми», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 4», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 5», КУ «Сумська міська клінічна стоматологічна поліклініка», КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

Опрацьовується питання щодо впровадження енергоефективних заходів, визначених за результатами енергоаудитів у лікувально-профілактичних закладах міста Суми.