English version
Програма підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми

Звіт за І півріччя 2018 року про виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки

У І півріччі 2018 року на виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (далі − Програма), затвердженої рішенням Сумської міської ради від 21 грудня
2016 року № 1548 – МР (зі змінами),  впроваджувався ряд комплексних заходів із підвищення енергоефективності в бюджетних закладах та установах міста Суми, що утримуються за кошти міського бюджету.

Відповідно до Програми у 2018 році передбачено виконання заходів на загальну суму 50770,2 тис. грн. Міським бюджетом на виконання програмних заходів передбачено 46043,3 тис. грн.

Фактичний обсяг фінансування заходів Програми у I півріччі
2018 року за інформацією головних розпорядників бюджетних коштів становив 12408,6 тис. грн., у тому числі: 12226,2 тис. грн. кошти міського бюджету,
2,4 тис. грн. кошти державного бюджету, 180,0 тис. грн. кошти НЕФКО, що складає 24 % від запланованого на рік.

Проведено заходи по заміні віконних блоків (398,53 кв. м) та дверних полотен (49,94 кв. м) на енергоефективні у закладах галузей «Охорона здоров’я», «Культура».

Виконано роботи по утепленню 476,42 кв. м. віконних відкосів та
4499 кв. м. фасадів у ССШ № 25, ЗОШ № 24, НВК № 16, поліклініки № 2
КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».
У ССШ № 25 виконано роботи по монтажу індивідуального теплового пункту, електромонтажні роботи, модернізації системи вентиляції та системи теплопостачання. У ЗОШ № 24 виконано електромонтажні роботи, роботи по модернізації системи вентиляції, системи теплопостачання та покрівлі.
У НВК № 16 утеплено 43 кв. м. цоколю. По ЗОШ № 22 та ССШ № 29 перераховано підрядній організації аванс на придбання будівельних матеріалів для утеплення фасадів.

Також у звітному періоді розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення енергоефективних заходів по бібліотекам-філіям №№ 1, 3, 6, ДМШ № 1, ССШ №№ 1, 10.

По галузі «Освіта» виконано обстеження 20 закладів з метою підготовки вихідних даних для заміни та встановлення нового обладнання для впровадження системи моніторингу теплоспоживання, здійснювався автоматизований збір даних приладового обліку енергоресурсів у закладах: ССШ №№ 1, 7, 17, ЗОШ №№ 6, 22, ДНЗ №№ 2, 7, 14, 21, 22, 23.

У червні 2018 року проведено загальноміський захід «Дні Сталої енергії». В рамках заходу проведено міську конференцію «Енергоефективність: сьогодення та перспективи». У роботі конференції взяли участь керівництво міста, представники проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», Асоціації «Енергоефективні міста України», а також представники бюджетних організацій, ОСББ, бізнес-структур та ін. Основною метою заходу була презентація планів співпраці та основних напрацювань міжнародних проектів у сфері енергозбереження, обговорення інноваційних фінансових інструментів для кредитування енергозберігаючих заходів, досягнень у сфері впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках, будівлях навчальних закладів міста та ін. У рамках святкування загальноміського заходу було проведено різноманітні заходи, такі як велопробіг, велоквест, фестиваль «Sumy Energy Fest» з хедлайнером фестивалю українським рок-гуртом «Vivienne Mort». Активні учасники заходів отримали подарунки від Сумської міської ради, Асоціації «Енергоефективні міста України», проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

28 лютого 2018 року за результатами зовнішнього аудиту системи енергетичного менеджменту управління енергетичними ресурсами на рівні виконавчих органів Сумської міської ради, галузі «Освіта» отримано сертифікат системи енергетичного менеджменту в галузі «Муніципальні послуги» відповідно до вимог та рекомендацій міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту». Проведено семінар-тренінг на тему: «Впровадження системи енергетичного менеджменту згідно з вимогами стандарту ISO 50001» для представників бюджетних закладів міста.

У рамках співпраці з Проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини, проведено енергетичні аудити у лікувальних закладах міста Суми, а саме: КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 1», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3, м. Суми», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 4», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 5», КУ «Сумська міська клінічна стоматологічна поліклініка», КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

Опрацьовується питання щодо впровадження енергоефективних заходів, визначених за результатами енергоаудитів у лікувально-профілактичних закладах міста Суми.