Exact matches only
Search in title
Search in content
Пошук
Search in pages
Filter by Categories
Актуально
Без рубрики
Громадський (партиципаторний) бюджет
Міжнародна співпраця
Про департамент
офіційний сайт
ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСІВ,
ЕКОНОМІКИ ТА ІНВЕСТИЦІЙ
СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
invest_ukraine

Відбувся всеукраїнський семінар “Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу”

23 січня в Києві відбувся всеукраїнський семінар “Економічний розвиток регіонів: стратегія та інструменти залучення інвестицій та підвищення експортного потенціалу”, організований Офісом залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest та Офісом просування експорту за підтримки Кабінету Міністрів України. У ньому взяли участь понад 150 представників регіональної влади та органів місцевого самоврядування, відповідальних за роботу з інвесторами та розвиток експортного потенціалу міст і областей. Від Сумської міської ради учасниками семінару стали заступник директора департаменту – начальник управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради – Скиртач Л.А., начальник відділу інвестицій управління економіки, інвестицій та фінансів програм соціального захисту департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради – Хижняк В.О.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у своєму виступі зазначив, що  Україна має серйозні можливості щодо залучення інвестицій, розвитку внутрішнього ринку, збільшення експортного потенціалу. Він наголосив, що у результаті ініційованої ним реформи з децентралізації у країні було змінено систему фінансування та створено інструменти, які дозволяють місцевій владі ефективно вирішувати проблеми на місцях і не допускати їх виникнення. Сьогодні місцеві бюджети зросли у декілька разів. Так, лише за результатами минулому року місцеві бюджети зросли на більше ніж 45 млрд грн.

При цьому Прем’єр-міністр жорстко окреслив свою позицію щодо тих інституцій, які перешкоджають бізнесу розвиватися і створювати робочі місця. Одним з інструментів виявлення такого тиску на бізнес має стати «Інвестиційний монітор» – проект, який найближчим часом буде запущено Офісом залучення та підтримки інвестицій. Він дозволить в розрізі кожного регіону бачити, як реагує бізнес на ситуацію в цілому та окремі зміни в ній.

Перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів зазначив, що позитивний рейтинг України та довіра інвесторів зростає у результаті системних реформ, які проводить Уряд в усіх ключових галузях економіки. Про це, за його словами, свідчить і той факт, що у рейтингу легкості ведення бізнесу Світового банку Україна посіла 80 місце, тобто покращила свої позиції на 3 пункти порівняно з минулим роком.

Як підкреслив Степан Кубів, у фокусі на 2017 рік залишаються проведення відкритої приватизації, реформа митниці та енергетичного сектору економіки, а також забезпечення рівних умов для ведення бізнесу.

Учасники семінару також отримали інформацію про можливості пдтримки проектів з розвитку бізнесу та експорту, які реалізовують державні банки, ЄБРР, Western NIS Enterprise Fund, GIZ та  Програма ЄС “Підтримка політики регіонального розвитку в Україні”.

На переконання директора Офісу залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest Данила Білака, цей захід допоможе визначити пріоритетні напрями співпраці з регіонами, ідентифікувати 5 “міст майбутнього”, сприятиме підготовці якісних інвестиційних пропозицій та проектів на регіональному рівні, а також дозволить налагодити ефективну комунікацію з органами влади на місцях задля допомоги інвесторам у прийнятті оперативних та оптимальних інвестиційних рішень.

______

Офіс залучення та підтримки інвестицій (UkraineInvest), створений 19 жовтня 2016 року Постановою Кабінету міністрів України, є консультаційно-дорадчим органом, підпорядкованим Кабінету Міністрів України, що координується Урядовим уповноваженим з питань інвестицій, першим заступником міністра фінансів Оксаною Маркаровою. Проект підтримується WNISEF

Офіс з просування експорту (Export Promotion Office) – консультативно-дорадчий орган, створений Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Керівник офісу  – Мар’яна Каганяк. Проект підтримується Western NIS Enterprise Fund та EDGE.

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). З 2015 року Фонд реалізовує програму технічної допомоги в Україні та Молдові на загальну суму $35 млн, основними елементами якої є сприяння експорту, місцевий економічний розвиток, соціальне інвестування та економічне лідерство. WNISEF забезпечує фінансування інноваційних, високоефективних програм, що спрямовані на здійснення реформ та змінюють життя звичайних людей в Україні та Молдові. www.wnisef.org.

Проект міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (Проект ПРОМІС) спрямовано на зміцнення муніципального сектору в Україні, впровадження ефективного демократичного управління та прискорення економічного розвитку шляхом підвищення спроможності українських міст у сфері демократизації врядування та місцевого економічного розвитку; створення сприятливого середовища для розвитку малого та середнього бізнесу; підтримку процесу децентралізації та інтегрованого планування розвитку на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Проект ПРОМІС впроваджує з квітня 2015 року до грудня 2020 року Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.

investUkraine (1) investUkraine (2) investUkraine (3)