Exact matches only
Search in title
Search in content
Пошук
Search in pages
Filter by Categories
Актуально
Без рубрики
Громадський (партиципаторний) бюджет
Міжнародна співпраця
Про департамент
офіційний сайт
ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСІВ,
ЕКОНОМІКИ ТА ІНВЕСТИЦІЙ
СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
image-0-02-05-efead528c1ecbcb7a955d4e99940ff8a7b8771ce65e2d7f88d159032dd6a0f86-V

23 травня 2017 року в місті Суми відбулося офіційне відкриття проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях»

23 травня 2017 року в місті Суми відбулося офіційне відкриття проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», який фінансується Урядом Німеччини та виконується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Під час заходу Сумським міським головою Олександром Лисенком та директором проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Грегором Брьомлінгом підписаний меморандум про співробітництво між Сумською міською радою та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) щодо реалізації проекту у місті Суми. Сторони обмінялися заявами про наміри та висловили сподівання на плідну співпрацю в напрямку підвищення рівня енергоефективності міських лікарень.

Проект націлений на взірцеву енергетичну модернізацію лікарень, що знаходяться у підпорядкуванні міста. Крім того, проектом передбачається  підвищення кваліфікації працівників лікарень, посадових осіб міської адміністрації, відповідальних за впровадження заходів з підвищення енергоефективності у лікарнях, аби енергозбереження в лікарняних за закладах відбувалося на сучасному рівні та  в належний спосіб.

Візит тривав з 23 по 24 травня і був поділений на 2 етапи:

  • Теоретичний (був проведений вступний семінар для представників медичних закладів та представників Сумської міської ради в рамках впровадження проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях». Також грунтовно обговорювалася сама концепція потреб енергоменеджера, обговорювалися майбутні заходи для її реалізації).
  • Практичний (24.05 представники проекту «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» та адміністративний персонал Сумської міської ради відвідали КУ «Сумський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», де мали змогу на практиці ознайомитися особливостями функціонування закладу, організацією моніторингу споживання енергоресурсів у закладі, обговорити реальні шляхи підвищення ефективності системи управління енергетичними ресурсами у лікарнях міста.

Німецькі експерти відзначили, що потенціал енергозбереження в лікарнях загалом високий, але персонал лікарень часто не має необхідних ресурсів і знань, щоб його реалізувати. Крім того, бракує консультацій з тематики енергоефективності та фінансових можливостей.

Нагадаємо, що проект «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» розрахований на три роки (2016 – 2019 роки),  бюджет якого складає 3 млн. євро та реалізується  у двох містах України: Сумах і Чернігові, які було визначено за підсумками конкурсного відбору.

Також очікується, що позитивний досвід використання учасниками проекту енергоефективних технологій буде поширено на інші заклади охорони здоров’я міста.