Exact matches only
Search in title
Search in content
Пошук
Search in pages
Filter by Categories
Актуально
Без рубрики
Громадський (партиципаторний) бюджет
Міжнародна співпраця
Про департамент
офіційний сайт
ДЕПАРТАМЕНТ ФІНАНСІВ,
ЕКОНОМІКИ ТА ІНВЕСТИЦІЙ
СУМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
DSC_9685

19-20 лютого 2018 року у місті Біла Церква відбувся тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО»

19-20 лютого 2018 року у місті Біла Церква проводився тренінг «Реалізація проектів з підвищення енергоефективності по моделі ЕСКО» для міст-членів Асоціації «Енергоефективні міста України» в рамках проекту «Польсько-норвезька допомога із підвищення енергоефективності в Україні». Участь в заході взяли представники управління освіти і науки Сумської міської ради та департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради.

Координатор проекту від Асоціації Польських Міст Аліція Стахов`як ознайомила учасників з основними досягненнями проекту, а саме, для 5 пілотних міст – Тернопіль, Вінниця, Житомир, Коростень та Біла Церква було організовано навчальні візити в Польщу та Норвегію. Підготовлено документацію (технічну, фінансову та юридичну) для 4 об`єктів управління освіти і науки Білоцерківської міської ради, а також розроблено алгоритм впровадження енергосервісного договору з усіма необхідними документами.

Радник проекту з юридичних питань Сергій Сільченко детально розповів про правові засади реалізації енергосервісних проектів у бюджетній сфері, особливості процесу закупівлі послуг з енергосервісу та основних етапах реалізації таких контрактів і ризики, пов`язані із цим процесом. Після теоретичної частини Сергій Сільченко запропонував практичні вправи із вирішення умовних проблемних ситуацій, що можуть виникнути в процесі впровадження енергосервісних контрактів у бюджетному секторі, а також розповів про перші практики реалізації контрактів за моделлю ЕСКО в Україні та виконану роботу у цій сфері в Білій Церкві в рамках чинного проекту.

Технічний експерт проекту Юрій Лягутко ознайомив присутніх із визначенням базового рівня споживання паливно-енергетичних ресурсів за умови якщо відсутні вузли обліку або первинні документи, що підтверджують обсяг спожитих паливно-енергетичних ресурсів або ж, у разі недотримання вимог утримання будівлі згідно з ДСТУ Б А 2.2-12:2015 «Енергетична ефективність будівель. Метод розрахунку енергоспоживання при опаленні, охолодженні, вентиляції, освітленні та гарячому водопостачанні», а наприкінці, видав практичні завдання для розрахунку та коригування базової лінії енергоспоживання, в залежності від зміни різних умов експлуатації: зміна призначення будівлі, зміна кліматичних умов, зміна різних параметрів будівлі.

Про досвід польських міст у реалізації проектів за схемою державно-приватного партнерства та пов`язані із цим можливі проблеми розповів керівник департаменту інфраструктури міста Островєц Свєнтокшискі пан Кшиштоф Адам Ковальски.

20 лютого 2018 року, на другий день тренінгу, учасники дізналися від експерта з технічного управління будівлями Елін Грет Будал про досвід норвезьких міст у впровадженні енерджі-перформенс-контрактів, а також відвідали об`єкти міста Біла Церква, де було здійснено заходи із підвищення енергоефективності, а також ТОВ «БілоцерківВода», де одним з перших в Україні було реалізовано проект по моделі публічно-приватного партнерства.