Проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

Баннер 3

Новини
Розпочалося проведення енергоаудиту в Сумські загальноосвітній школі I-III ступенів №20

download1

У рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах
м. Суми» за результатами проведеної допорогової закупівлі послуг на електронному майданчику ProZorro визначено виконавця енергетичного аудиту Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №20 – ФОП Кобця В`ячеслава Ігоровича.

Відповідно до робочого плану енергоаудит будівлі школи розпочався 09 серпня
2018 року з обстеження приміщень старого та нового корпусів школи, під час якого були оглянуті дах, підвали, класні кімнати, системи вентиляції та опалення, аварійні виходи, вікна, кухня, підсобки та інші приміщення, пов’язані з перебуванням людей.

Заплановане обстеження будівлі провели представники ФОП Кобця В.І: Тимошенко Микита, Зіменко Сергій та Ободовський Богдан у супроводі технічного експерта команди проекту Максимовського Олега, заступника директора школи №20 з адміністративно господарської роботи Бабкової Олени Вікторівна та експерта з комунікацій проекту Ломаки Вікторії.

Для здійснення аналізу, за запитом енергоаудиторів, представники школи надали необхідну документацію, зокрема поверхові плани старого та нового корпусів школи, журнали обліку енергоресурсів (тепло, вода, електроенергія), дані лічильників і таке інше.

Енергоаудит дозволяє не тільки знайти причини понаднормових витрат енергоресурсів та порушень параметрів мікроклімату будівлі школи, але і виявити потенціал економії грошових витрат на комунальні послуги.

Згідно з технічним завданням та умовами договору, вже через місяць енергоаудитор повинен надати проект технічного звіту про енергетичний аудит школи №20.

Проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» реалізується у рамках другої фази Програми Європейського Союзу “Угода мерів – Демонстраційні Проекти 2″. Термін виконання – 2018-2020 роки. Вартість проекту – 1 635,3 тис. євро, з яких грант від Європейського Союзу складає 1 144,7 тис. євро, а кошти міського бюджету –
490,6 тис. євро.

Цілями Проекту є зменшення споживання енергоресурсів будівлями трьох сумських шкіл №9, №7, №20, що забезпечить скорочення викидів CO2, а також підвищення рівня комфорту під час перебування учнів і персоналу в приміщеннях шкіл.

Увага! Вибір виконавця енергетичного аудиту школи №20

energy_managenment_1

В рамках проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», що є переможцем грантового конкурсу Європейської Комісії для підтримки розробки та впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку, згідно з Угодою Мерів, управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради оголошено процедуру закупівель послуг з проведення енергетичного аудиту будівлі Сумської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 20, на електронному майданчику zakupki@prom.ua. Ідентифікатор закупівлі ua-2018-07-20-000464-b (https://www.prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-20-000464-b).

Основною метою енергоаудиту є оцінка поточної ситуації споживання енергії, розробка заходів щодо підвищення енергоефективності будівлі, а також проведення аналізу ефективності витрат на реалізацію заходів щодо підвищення енергоефективності будівлі.

Кінцевий строк подання пропозицій – 27 липня2018 року.

 

Визначено виконавця обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж сумських шкіл № 7, №9 та №20

У рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» було оголошено конкурс на проведення обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж КУ ССШ №7, КУ СШШ №9 та КУ ЗОШ №20. За результатами розгляду пропозицій та додаткових перемовин з потенційними виконавцями Обстежень, які приймали участь у конкурсі, визначено виконавця обстеження – ТОВ «Домінант-V».

Нагадаємо, що проект Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» реалізовується в рамках другої фази Програми Європейського Союзу «Угода мерів – Демонстраційні Проекти». Термін виконання –  2018-2020 роки. Вартість проекту – 1 635,3 тис. євро, з яких грант від Європейського Союзу складає 1 144,7 тис. євро, а кошти міського бюджету – 490,6 тис. євро. Основна мета Проекту – зменшення споживання енергоресурсів будівлями трьох сумських шкіл №9, №7, №20, що забезпечить скорочення викидів CO2, а також підвищить рівень комфорту під час перебування учнів і персоналу в приміщеннях шкіл.

 

Визначено кандидата на посаду технічного експерта проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

У рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (далі Проект) за результатами конкурсу визначено кандидата на посаду технічного експерта Проекту – Максимовського Олега Федоровича. Основними критеріями під час конкурсного відбору стали досвід роботи на посадах в державних органах та в органах місцевого самоврядування за фахом, а також досвід роботи в якості інспектора технічного нагляду за об’єктами муніципальної власності, досвід з розроблення проектно-кошторисної документації та оформлення дозвільних документів на будівництво з муніципальними закладами.

 

Визначено переможця допорогової закупівлі послуг з проведення енергоаудиту школи №9

У рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (далі Проект) за результатами проведеної допорогової закупівлі послуг визначено виконавця енергетичного аудиту Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 – ФОП Кобця Вячеслава Ігоровича. Відповідно до робочого плану проведення енергоаудиту 15 червня 2018 року заплановане обстеження будівлі школи командою аудиторів.

Нагадаємо, що мета Проекту – зменшення споживання енергоресурсів будівлями трьох сумських шкіл №9, №7, №20, що забезпечить скорочення викидів CO2, а також підвищить рівень комфорту під час перебування учнів і персоналу в приміщеннях шкіл.

Реалізація проекту розрахована на 3 роки, протягом яких місто Суми отримає грант Європейського Союзу в сумі понад 1 млн. євро.

Успішна реалізація проекту стане наступним кроком нашого міста в процесі сталого енергетичного розвитку міста.

 

Оголошено конкурс на проведення обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж КУ ССШ №7, КУ СШШ №9 та КУ ЗОШ №20

У рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради оголошує конкурс з пошуку виконавця робіт з обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж трьох об’єктів:

КУ ССШ №7, місце надання послуг: 40000, Україна, Сумська область, м. Суми, вул. Лесі Українки, 23

КУ СШШ №9, місце надання послуг: 40000, Україна, Сумська область, м. Суми, вул. Даргомижського, 3;

КУ ЗОШ №20, місце надання послуг: 40000, Україна, Сумська область, м. Суми, вул. Металургів, 71.

Для підготовки цінової пропозиції, учасникам конкурсу необхідно ознайомитися з Технічним завданням на проведення обстеження технічного стану будівельних конструкцій та інженерних мереж КУ ССШ №7, КУ СШШ №9 та КУ ЗОШ №20, яке знаходиться за посиланням.

Очікувана дата оголошення переможця конкурсу 22 червня 2018 року. Усі учасники конкурсу будуть проінформовані щодо результатів конкурсу.

Учасникам конкурсу пропозиції щодо проведення обстеження необхідно надавати Замовнику на електронні адреси: ukb@smr.gov.ua з копією на invest@smr.gov.ua та pochta2407@i.ua.

За роз’ясненнями щодо технічного завдання можна звертатися до 20 червня 2018 року до контактної особи замовника, технічного експерту проекта Максимовського Олега Федоровича  за телефоном +38 066 795 96 74, пн-чт з 8:00 до 17:15, пт з 8:00 до 16:00.

Кінцевий строк подання цінових пропозицій – 20 червня 2018 року.

Вибір переможця конкурсного відбору – 21 червня 2018 року.

 

Дні Енергіі в місті Суми

5 червня 2018 року, у Всесвітній день навколишнього середовища в місті Суми відбулося урочисте відкриття Днів сталої енергії, проводяться Сумською міською радою у співпраці з Проектом Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми».

Дні сталої енергії в м. Суми проводяться вже четвертий рік поспіль а цьогоріч ще й співпдають з Європейським тижнем сталої енергетики.

Урочисті заходи розпочались з вітального слова міського голови Олександра Лисенка, який нагородив сумчан за вагомий внесок у розвиток та поширення ідей енергоефективності, протидії змінам клімату та пропаганду охорони навколишнього природного середовища грамотами міського голови та подарунками. Далі від пам’ятника архітектури «Альтанка» стартував велопробіг «Зупини зміни клімату»

Потому, ініціативу святкового заходу перейняли учні сумських навчальних закладів.

Так, школярі Сумської ЗОШ № 20 підготували виставу екологічної казки «Нехай Земля цвіте всюди – планету збережімо, люди!», а старшокласники школи ССШ №9 продемонстрували колекцію одягу з вторинної сировини.

Викладачі Центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді підготували та провели для гостей свята пізнавально-ігрову програму «Екологічний марафон».

Беручи участь в інформаційному флеш-мобі, сумчани змогли більше дізнатися про енергозбереження.

Під час проведення святкових заходів була організована робота агітаційної бригади з популяризації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах міста Суми», що фінансується за рахунок коштів Європейського союзу.

Протягом святкування тижня сталої енергетики, з 5 по 9 червня, планується проведення різних просвітницьких заходів у бібліотеках міста та в Центрі еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

9 червня 2018 року відбудеться заключна подія, присвячена цьогорічному святкуванню Днів сталої енергії – фестиваль SumyEnergyFest. У програмі фестивалю: велоквест, еко-демонстрації шкільних євроклубів, проведення творчих майстер-класів та багато іншого.

Передбачається масштабна концертна програма за участю танцювальних та вокальних колективів міста. Хедлайнером фестивалю виступить українська інді рок-група Vivienne Mort, а яскравим завершенням фестивалю стане фаєршоу.

1 2 3 4 5

Делегація від Сумської міської ради взяла участь в урочистих заходах з нагоди відкриття Європейського тижня сталої енергетики в м. Чернівці

3-4 червня заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Журба Олександр Іванович та заступник директора департаменту фінансів, економіки та інвестицій Скиртач Лариса Анатоліївна відвідали урочисте відкриття Тижня Сталої Енергетики -2018, що проходило в м. Чернівці.

З нагоди відкриття Тижня сталої енергії в Україні на центральній площі
м. Чернівці, перед міською ратушою розпочались святкові заходи для гостей міста, серед яких були представники вищого рівня керівництва міст України, підписантів Угоди мерів, Делегації ЄС, проектів та програм міжнародної технічної допомоги, неурядових організацій.

З вітальним словом до гостей виступили голова Групи підтримки України у Європейській комісії Пітер Вагнер, заступник міністра екології та природних ресурсів України Василь Полуйко, генеральний директор Директорату енергоефективності Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитро Петрунін та мер Чернівців Олексій Каспрук,.

Однією з ключових подій заходу, після офіційного відкриття Тижня сталої енергії, у рамках програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» з підтримки енергоефективності, стало  підписання меморандумів про приєднання до Угоди мерів 15 українськими містами та громадами з 5 областей України: Вінницької, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Закарпатської.

На сьогодні програма підтримує в Україні 11 демонстраційних проектів, 6 з яких стали переможцями конкурсного відбору у 2107 році.  У рамках Офіційного відкриття проектів другої фази CoM-DeP, Пітер Вагнетр та керівник Команди підтримки CoM-DeP Ян Ваандерс вручили дощечки-сертифікати новим містам-переможцям Програми: Суми, Чернівці, Дубно, Миргород, Українка та Гнівань.

Наступного дня, під час панельних дискусій, учасники заслухали доповіді та презентації, мали змогу приймати участь у обговоренні питань розробки місцевої енергетичної політики для забезпечення сталої енергоефективності у житлових будинках та співпраці між ЄС та Україною у сфері енергоефективності, зокрема завдяки Програми підтримки енергоефективності в Україні.

Завершальною подією 4 червня стали Загальні Збори Асоціації «Енергоефективні міста України», членом якої є і м. Суми, під час яких виконавчий директор АЕМУ Святослав Павлюк представив звіт про діяльність Асоціації за 2017 році та презентував план діяльності Асоціації на 2018 рік.

1 2 3 4 5

 

Оголошення про конкурсний відбір технічного експерта проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», що впроваджується Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради у рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти»

У країнах Східного партнерства (СП) енергоспоживання, що використовується на опалення приміщень в громадських, комерційних і житлових будівлях, а також споживання електроенергії вуличним освітленням в минулому не зосереджувалось на енергоефективності та використанні відновлювальних джерел енергії. Неефективне використання енергії, в поєднанні з низькоефективними технологіями виробництва енергії, посилюють вплив зростання цін на енергоносії для домогосподарств і громадських установ.

Проект Угода мерів був створений в 2008 році та є добровільною всесвітньою організацією місцевих та регіональних органів влади, метою якого є скорочення споживання енергії та викидів CO2 (не менше ніж на 20% до 2020 року або на 30% до 2030 року). З 2010 року, Угода мерів діє в країнах Східного партнерства та підтримується Європейським союзом.

У вересні 2015 року Сумська міська рада приєдналася до «Угоди мерів» а у 2016 році затвердила План дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року. З цього моменту, м. Суми офіційно взяло на себе зобов’язання із забезпечення скорочення викидів CO2 до 2025 року на 26% (134,2 тис. тонн CO2) у порівнянні з базовим 2013 роком. Саме в ПДСЕР визначені найефективніші напрямки діяльності та шляхи досягнення цільового показника скорочення викидів CO2.

В рамках проекту, що фінансується Європейським Союзом, «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» ENI 2017/393-623, Міська рада м. Суми має намір реалізувати кілька високоякісних заходів щодо підвищення енергоефективності з метою зменшення енергоспоживання.

Очікується, що впроваджені заходи будуть розроблені та реалізовані відповідно до затверджених західноєвропейських стандартів та практики з метою забезпечення стійкості інвестицій.

Для забезпечення демонстраційної складової проекту, оголошується конкурсний відбір на посаду експерта з комунікацій проекту, який буде впроваджувати діяльність в галузі комунікації, заплановану в рамках реалізації проекту.

Заявки на участь у конкурсі необхідно подати до 12 червня 2018.

Основні обов’язки технічного експерта проекту:

 • підготовка інформаційних матеріалів для зацікавлених сторін проекту та постійна робота з ним по технічних питаннях енергоефективної санації будівель;
 • аналіз бюджету проекту щодо технічних заходів;
 • моніторинг інноваційних енергоефективних технологій;
 • збір, обробка, систематизація та поширення інформації щодо енергоефективної модернізації будівель;
 • оцінка стану ринку енергоефективних технологій в регіоні, поточний моніторинг цін;
 • надання технічних консультацій цільовим групам проекту;
 • участь у спеціалізованих виставках, семінарах, конференціях, тренінгах, інформаційних зустрічах та інших заходах в рамках проекту;
 • розробка оптимальних рішень та специфікацій для енергоефективної санації будівель на базі передових енергоефективних технологій;
 • підготовка технічних специфікацій та технічних завдань для потреб проекту;
 • підготовка технічної частини тендерних документацій та іншої технічної документації по проекту;
 • участь у переговорах з підрядниками та будівельними організаціями;
 • поширення національного та закордонного досвіду щодо енергоефективних технологій та модернізації будівель;
 • підготовка та проведення презентацій та демонстрацій для цільових груп проекту;
 • контроль за підрядними організаціями по дотриманню проектних/тендерних вимог до робіт, за якістю та належністю виконанням технічних робіт по проекту;
 • поточна адміністративна робота.

 Основні вимоги до кандидата на посаду технічного експерта проекту:

 • вища інженерно-технічна освіта;
 • досконале знання української ділової мови;
 • досвід роботи за фахом від 5 років;
 • кваліфікаційний сертифікат технічного нагляду буде перевагою;
 • досвід роботи з тендерною документацією;
 • ініціативність, відповідальність, пунктуальність, акуратність;
 • здатність швидко приймати рішення;
 • вміння працювати в команді;
 • знання сучасних технологій будівництва;
 • впевнене володіння ПК: AutoCad, MS Office, спеціалізовані програми для проектування, знання розрахункових програм;
 • знання діючої нормативно-правової та нормативної бази
 • конкурентні переваги: володіння англійською, участь у проектах, що фінансуються міжнародними фінансовими організаціями;
 • досвід роботи на керівних посадах в державник органах та в органах місцевого самоврядування буде перевагою.

Додатковими перевагами при відборі потенційних кандидатів будуть:

 • Загальне знання будівельних норм та стандартів ЄС;
 • Знання контрактних процедур для зовнішньої діяльності ЄС (PRAG);
 • Знання прав та обов’язків інженера з технічного нагляду.

Умови найму / тривалість контракту:

 • Успішному кандидату буде запропоновано підписати договір про надання послуг;
 • Дата початку надання послуг – червень 2018 року;
 • Орієнтовний період надання послуг – 30 місяців;
 • Дана посада еквівалентна повній зайнятості;
 • Перевага надається фізичним особам-підприємцям;
 • Оплата за результатами співбесіди.

Процедура подання кандидатури:

Резюме слід надсилати електронною поштою на адресу: invest@smr.gov.ua або надавати безпосередньо менеджеру проекту Гавриловій Катерині, заступнику начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Горького, 21, каб.422.

Просимо в резюме обов’язково вказати рівень очікуваної оплати праці.

Останній строк подання резюме: 12/06/2018

Співбесіда з попередньо відібраними кандидатами проходитиме 15 червня 2018 року у департаменті фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради за адресою м. Суми, вул. Горького, 21.

Зверніть увагу, що інформація, представлена кандидатами, та документація щодо процесу відбору можуть бути передані до інших структурних підрозділів Сумської міської ради.

Контактна інформація:

Будь ласка звертайтесь із питаннями та за додатковою інформацією до Гаврилової Катерини Володимирівни за тел. 0542 700 587.

 

Участь у інформаційному семінарі, присвяченого практичним аспектам реалізації проектів у сфері термомодернізації будівель

23-24 травня заступник начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради Катерина Гаврилова прийняла участь у інформаційному семінарі, що проходив  у м. Гола Пристань, Херсонської області, та був присвячений практичним аспектам реалізації проектів у сфері термомодернізації будівель та теплопопстачання в місті Гола Пристань з нагоди закінчення робіт у рамках проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Energy та Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти.

Під час семінару експерти Команди Підтримки Максим Верещак та Дмитро Іваненко, на чолі з керівником Яном Ваандерсом, представили короткий огляд Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти», проміжні результати та отримані уроки у рамках реалізації проектів першої фази програми.

Крім того, учасники мали змогу ознайомитися з досвідом міста Гола Пристань у реалізації енергоефективних проектів та дізнатися про критичні моменти їх практичного впровадження. Зокрема, мер міста Олександр Бабич, презентував приклади завершених енергоефективних проектів, які згодом учасники змогли відвідати.

Під час другого дня інформаційного семінару, учасники відвідали два промислові об’єкти, які керуються принципами енергоефективності і активно впроваджують енергоефективні заходи, та є лідерами не лише на національному, але і світовому рівні – Голопристанський філіал компанії «НІБУЛОН» та завод з виробництва томатної пасти групи компаній Агрофьюжн.

photo5222131631924554171 photo5222131631924554170 photo5222219820488042840 photo5222219820488042839

Дні сталої енергії у місті Суми

05-09 червня 2018 року, на відзначення Європейського тижня сталої енергетики, у місті Суми відбудеться загальноміське свято «Дні сталої енергії у місті Суми».

Урочисте відкриття заходу відбудеться 5 червня 2018 року о 9 годині у сквері ім. І.Г. Харитоненка біля пам’ятки архітектури «Альтанка», звідти стартуватиме велопробіг «Зупини зміни клімату».

У сквері ім. І.Г. Харитоненка буде організовано роботу інформаційного кіоску проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», пізнавально-ігрова програма «Екологічний марафон», футквест «Життя в стилі ЕКО», працюватиме фото-зона. Учасники заходів, вікторин будуть нагороджені подарунками.

Об 11:00 у приміщенні Агенції промоції «Суми» по вул. Соборна, 27 відбудеться конференція, що присвячена ідеям сталої енергетики, презентації практик міста Суми у сфері впровадження енергоефективних проектів, протидії глобальній зміні клімату.

6 червня у приміщенні ЦЕНТУМ управління освіти і науки Сумської міської ради по вул. Харківська, 13 протягом дня відбудеться виставка творчих робіт «Енергозбереження на часі», а також акція «Долучи батарейку до життя», де всі бажаючі можуть здати для утилізації використані елементи живлення.

У Сумській міській галереї по вул. Соборна, 27 протягом 5-9 червня
2018 року відбуватиметься демонстрація промороликів на тему енергоощадності та збереження клімату. Бібліотеками міста будуть проведені різноманітні просвітницькі заходи: уроки-бесіди, вікторини, пізнавальні ігри, веб-електромандрівки, веб-інформіни, інтерактивні ігри.

9 червня на площі Театральній відбудеться фестиваль Sumy Energy Fest, в рамках якого відбудуться велоквест, творчі мастер-класи, змагання по Crossfitt, концертна програма за участю танцювальних та вокальних колективів міста, рок-концерт, виступ хедлайнеру фестивалю, фаєршоу; працюватиме фудзона.

Учасниками заходів можуть бути всі, хто бажає отримати поради з питань збереження енергоресурсів, охорони навколишнього природного середовища.

 

 

Командою Підтримки програми «Угода мерів – Східне партнерство» затверджено Технічний звіт «Енергетичний аудит Сумської спеціалізованої школи №7 імені Максима Савченка»

У рамках проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (далі Проект), що має на меті зменшення споживання енергоресурсів будівлями трьох сумських шкіл №9, №7, №20, експерти Команди Підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» опрацювали Технічний звіт «Енергетичний аудит Сумської спеціалізованої школи №7 імені Максима Савченка», що проводився ПП «ЕСКО «ЕнергоІнжиніринг» у рамках Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Згідно з висновками ключового експерта Команди Підтримки Дмитра ІВАНЕНКА, даний технічний звіт відповідає вимогам грантодавця – Європейського Союзу та буде розглядатися на засіданні Керівного Комітету проекту щодо вибору енергоефективних заходів для впровадження під час реалізації Проекту.

Оголошено тендер на проведення енергоаудиту школи №9

У рамках реалізації грантового проекту Європейського Союзу «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради оголошено тендер на проведення закупівлі Послуги з проведення енергетичного аудиту будівлі Сумської спеціалізованої школи I-III ступенів № 9; місце надання послуг: 40000, Україна, Сумська область, м. Суми, вул. Даргомижського, 3 Тендерна документація, зокрема Технічне завдання на проведення енергоаудиту, була підготована Командою проекту та узгоджена з Командою підтримки.

За роз’ясненнями щодо тендерної документації можна звертатися до 22 травня 2018 року до контактної особи замовника, керівника проекту Басараба Романа Яковича за телефоном +38 0542 22 55 21, ukb@smr.gov.ua.

Кінцевий строк подання тендерних пропозицій – 24 травня 2018 року.

Оцінка тендерних пропозицій (аукціон) призначена на 25 травня 2018 року.

Пропаганда енергозбереження в школах

Інформаційна кампанія з підтримки проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», який є переможцем грантового конкурсу Європейської Комісії «Підтримка міст Східного партнерства в реалізації планів дій сталого енергетичного розвитку в рамках Угоди Мерів» вже почала активно впроваджуватися в трьох навчальних закладах нашого міста.

Реалізація цього інвестиційного проекту передбачається у
КУ ССШ № 7, КУ ССШ № 9 та КУ ЗОШ № 20.  Мета проекту – скорочення споживання енергоресурсів у цих закладах шляхом термомодернізації будівель, що сприятиме зменшенню викидів СО2, а також підвищить рівень комфорту під час перебування учнів і персоналу в приміщеннях шкіл.

З 07.05. по 11.05.2018 у навчальних закладах м. Суми КУ ССШ № 7, КУ ССШ № 9 та КУ ЗОШ № 20 відбулися засідання рад учнівського самоврядування, на яких було обрано учасників агітбригад, основне завдання яких розповсюджувати інформацію про перебіг проекту серед учнів, їх батьків, учительського колективу та мешканців прилеглих до цих шкіл районів.

На засіданнях учні ознайомилися з першими кроками реалізації проекту та приєдналися до сторінок проекту в соціальних мережах Facebook та Instagram.

У засіданні ради учнівського самоврядування в КУ ЗОШ № 20 прийняла участь комунікаційний менеджер проекту Вікторія Ломака, яка долучилася до «мозкового штурму», під час якого було обрано назву агітбригади «20 ват».

Також на класних куточках цього навчального закладу була розміщена інформація з QR-кодами, за допомогою яких легко та зручно приєднатися до проекту в соціальних мережах.

Під час батьківських зборів, для кращої популяризації проекту серед батьків учнів всіх трьох навчальних закладів, класні керівники особисто ознайомили батьків з деталями початку проекту та надіслали на Viber повідомлення з ознайомчою інформацією про проект та проханням приєднатися до сторінок проекту в соціальних мережах Facebook та Instagram.

Також команда проекту продовжила свою агітаційну кампанію в соціальних мережах, розповсюджуючи інформацію про проект.

1

2

34

5

Тренінг «Як ставити комунікаційні задачі та контролювати їх виконання»

26 квітня 2018 року в Бізнес-центрі Хрещатик Плаза (м. Київ) відбувся  організований Агентством зв’язку Представництва Європейського Союзу в Україні черговий тренінг «Як ставити комунікаційні завдання та контролювати команди спілкування» для комунікаційних менеджерів проектів, які фінансуються Європейським Союзом.

Участь у заході прийняла Ломака В.В. – кандидат на посаду комунікаційного менеджера проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», що є переможцем грантового конкурсу Європейської Комісії для підтримки розробки та впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку «Supporting the Eastern partnership cities in the implementation of sustainable energy action plans (SEAPs) under the Covenant of Mayors» (підтримка міст Східного Партнерства у впровадженні планів дій сталого енергетичного розвитку згідно з Угодою Мерів).

Основними цілями тренінгу було навчити учасників ставити правильні комунікаційні завдання, контролювати та оцінювати комунікаційні заходи для підвищення якості спілкування.

Протягом навчання професійні тренери провели заняття з правильної побудови комунікаційної стратегії, встановлення основних завдань інформаційних кампаній та формулювання повідомлень (слоганів) для різних цільових груп проекту.

Учасники тренінгу ознайомилися з основними каналами та інструментами комунікації, правилами встановлення комунікаційних цілей та індикаторами впливу медіа на формування суспільної думки.

Також вони були проінформовані про ключові показники ефективності (KPIs) комунікаційної кампанії та офіційну статистику медіа-ринку України.

Представники Агентства зв’язку неодноразово наголосили, що комунікація є, в першу чергу, функцією менеджера і тільки після цього – всієї команди.

IMG_20180426_170823

Скайп-конференція з командою підтримки проекту

31290723_210438549543538_4274510267984904192_n

23 квітня 2018 року відбулася чергова скайп-конференція представників команди проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», що є переможцем грантового конкурсу Європейської Комісії для підтримки розробки та впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку «Supporting the Eastern partnership cities in the implementation of sustainable energy action plans (SEAPs) under the Covenant of Mayors» (підтримка міст Східного Партнерства у впровадженні планів дій сталого енергетичного розвитку згідно з Угодою Мерів) з командою підтримки програми ЄС «Угода мерів – Демонстраційні проекти» (CoM-DeP).
Національний технічний експерт програми CoM-DeP Дмитро Іваненко подякував за своєчасне надання робочого та комунікаційного планів Проекту, поцікавився станом формування керівного комітету та команди Проекту, наявності співфінансування з міського бюджету а також відзначив високий рівень технічного звіту «Енергетичний аудит Сумської спеціалізованої школи №7 імені Максима Савченко, м. Суми, Сумської обл.», який було доопрацювано фахівцями ПП «ЕСКО «ЕнергоІнжиніринг» за сприяння проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа».
У свою чергу учасники скайп-конференції: представники департаменту фінансів, економіки та інвестицій (заступник директора Скиртач Л.А., начальник відділу інвестицій та зовнішнього партнерства Хижняк В.О., заступник начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства, Гаврилова К.В.), начальник планового відділу управління капітального будівництва та дорожнього господарства Басараб Р.Я. та кандидат на посаду комунікаційного менеджера Проекту Ломака В.В. мали змогу отримати відповіді на актуальні питання, що виникають у ході реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», який офіційно стартував 1 квітня 2018 року.

 

З 19 по 22 березня 2018 року відбувся тренінг з проектного менеджменту та комунікацій для проектів-переможців другої фази Програми ЄС «Угода Мерів – Демонстраційні проекти»

З 19 по 22 березня 2018 року відбувся тренінг з проектного менеджменту та комунікацій для проектів-переможців другої фази Програми ЄС «Угода Мерів – Демонстраційні проекти», в якій прийняли участь члени команди проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

Чотири дні, з 19 по 22 березня 2018 року у Львові проходив тренінг з проектного менеджменту та комунікацій у якому взяли участь близько тридцяти представників проектних команд та муніципалитетів з Арменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України, а також Команди Підримки CoM-DeP Проекта ЄС «Угода мерів – Схід» та Асоціації «Єнергоефективні міста України». Разом з колегами – представниками українських міст (Миргород, Гнівань, Дубно, Українка, Чернівці), що стали переможцями грантового конкурсу Євросоюзу прийняли участь і представники м. Суми – Гаврилова К.В., Анцибор С.А. та  Ломака В.В.

Перші 2 дні тренінгу були присвячені проектному менеджменту. Керівник Команди Підтримки Ян Ваандерс докладно висвітив фінансову сторону проекту – контракт та зобов’язання сторін, прийнятні витрати, управління фінансами, підтверджуючі документи, робочий план, закупівлі та управління проектом.
Ключовий експерт Команди Підтримки Максим Верещак окрему увагу приділив технічним аспектам реалізації проектів: енергоаудитам, розробці проектно-кошторисної документації, роботі з технічного нагляду та контролю якості.
Велике практичне значення має висвітлення особливостей впровадження проектів в українських реаліях, адже українська делегація була найчисельнішою тому практичні рекомендації надавала Лариса Никитенко – Менеджер проекту в місті Славутич, де проект виходить на завершальну стадію реалізації.
Щодо наступних двох днів тренінгу, навчання проводили Комунікаційні експерти з Брюсселя – Аннелі Кімбер та Яніс Рунгуліс, отже 21-22 березня повністю було присвячено навчанню основам побудови комунікаційних компаній згідно вимог Євросоюзу. Адже від якості комунікаційної та інформаційної роботи місцевих проектних команд напряму залежить демонстраційний аспект успіху впровадження запланованих заходів, розуміння, сприйняття їх на рівне цільових груп та громад в цілому.
Нагадаємо: Проект-переможець Сумської міської ради «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» має на меті зменшити споживання енергоресурсів будівлями трьох шкіл №7, №9, №20 в м. Суми , що забезпечить скорочення викидів CO2, а також створить комфортні умови перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів.23_03_5 23_03_7 23_03_8 23_03_1 23_03_2 23_03_3 23_03_4

 

 

Визначено кандидата на посаду експерта з комунікацій проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

У рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» (далі Проект) за результатами конкурсу визначено кандидата на посаду експерта з комунікацій проекту – вчителя англійської та німецької мов Сумської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 Ломаку Вікторію Василівну. Основними критеріями під час конкурсного відбору стали досконале знання англійської мови, а також досвід роботи в галузі комунікації в проектах технічної допомоги, що фінансуються ЄС чи з інших зовнішніх джерел або у міжнародних проектах, присвячених енергозбереженню. Відзначимо, що Ломака Вікторія вже була координатором проекту «Школа Енергії» в м. Суми, який реалізовувався в Україні за підтримки GIZ, працює за фахом вчителя англійської мови та має досвід роботи журналіста.

Надійшов перший транш в рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»

У рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», який є переможцем грантового конкурсу Європейської Комісії, 12 березня 2018 року надійшов перший транш, в сумі 70 473,41 євро.

Нагадаємо, що мета даного проекту – зменшення споживання енергоресурсів будівлями трьох сумських шкіл №7, №9, №20, що забезпечить скорочення викидів CO2, а також створить комфортні умови перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів.

Реалізація проекту розрахована на 3 роки, протягом яких місто Суми отримає грант Європейського Союзу в сумі понад 1 млн. євро.

Успішна реалізація проекту стане наступним кроком нашого міста в процесі сталого енергетичного розвитку міста.

 

Оголошення про конкурсний відбір експерта з комунікацій проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», що впроваджується Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради у рамках програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти»

У країнах Східного партнерства (СП) енергоспоживання, що використовується на опалення приміщень в громадських, комерційних і житлових будівлях, а також споживання електроенергії вуличним освітленням в минулому не зосереджувалось на енергоефективності та використанні відновлювальних джерел енергії. Неефективне використання енергії, в поєднанні з низькоефективними технологіями виробництва енергії, посилюють вплив зростання цін на енергоносії для домогосподарств і громадських установ.

Проект Угода мерів був створений в 2008 році та є добровільною всесвітньою організацією місцевих та регіональних органів влади, метою якого є скорочення споживання енергії та викидів CO2 (не менше ніж на 20% до 2020 року або на 30% до 2030 року). З 2010 року, Угода мерів діє в країнах Східного партнерства та підтримується Європейським союзом.

У вересні 2015 року Сумська міська рада приєдналася до «Угоди мерів» а у 2016 році затвердила План дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року. З цього моменту, м. Суми офіційно взяло на себе зобов’язання із забезпечення скорочення викидів CO2 до 2025 року на 26% (134,2 тис. тонн CO2) у порівнянні з базовим 2013 роком. Саме в ПДСЕР визначені найефективніші напрямки діяльності та шляхи досягнення цільового показника скорочення викидів CO2.

В рамках проекту, що фінансується Європейським Союзом, «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» ENI 2017/393-623, Міська рада м. Суми має намір реалізувати кілька високоякісних заходів щодо підвищення енергоефективності з метою зменшення енергоспоживання.

Очікується, що впроваджені заходи будуть розроблені та реалізовані відповідно до затверджених західноєвропейських стандартів та практики з метою забезпечення стійкості інвестицій.

Для забезпечення демонстраційної складової проекту, оголошується конкурсний відбір на посаду експерта з комунікацій проекту, який буде впроваджувати діяльність в галузі комунікації, заплановану в рамках реалізації проекту.

Заявки на участь у конкурсі необхідно подати до 12 березня 2018.

Основні обов’язки експерта з комунікацій проекту:

 • підготовка та реалізація інформаційної стратегії проекту;
 • розробка та своєчасне втілення комунікаційного плану проекту;
 • забезпечення публічності заходів проекту;
 • підготовка та поширення інформаційних матеріалів;
 • координація зв’язків проекту з громадськістю, органами державної влади, ЗМІ;
 • робота з національними та регіональними ЗМІ
 • організація прес-конференції, брифінгів, зустрічей, виступів у ЗМІ тощо;
 • підготовка та написання прес-анонсів, інформаційних повідомлень, прес-релізів;
 • ведення реєстру зацікавлених сторін проекту та постійна робота з ним;
 • організація підготовки рекламно-інформаційних видань;
 • моніторинг і контроль виходу матеріалів у ЗМІ;
 • участь в організації подій (вуличні акції, поїздки, тренінги, семінари, інформаційні зустрічі, опитування та інших заходи у межах проекту);
 • підтримка сайту організації (наповнення контентом);
 • управління конфліктами в рамках проекту;
 • поточна адміністративна робота.

Основні вимоги до кандидата на посаду експерта з комунікацій проекту:

 • вища освіта;
 • досконале знання української ділової мови;
 • досконале знання англійської мови;
 • відмінні навички письмового та усного спілкування українською/англійською мовами;
 • навички співпраці зі ЗМІ, написання статей, роботи в соціальних мережах;
 • вміння налагоджувати комунікацію, готувати та презентувати інформацію, формулювати меседжі;
 • комп’ютерна грамотність: MS Office, пошукові системи, соціальні мережі;
 • ініціативність, відповідальність, пунктуальність, акуратність;
 • комунікабельність та здатність швидко приймати рішення;
 • вміння працювати в команді;
 • досвід роботи в галузі комунікації в проектах технічної допомоги, що фінансуються ЄС чи з інших зовнішніх джерел або у міжнародних проектах, присвячених енергозбереженню;
 • вітається обізнаність щодо тематики енергозбереження та попередній досвід співпраці з органами місцевого самоврядування або державної влади.

Додатковими перевагами при відборі потенційних кандидатів будуть:

 • Загальне знання вимог ЄС до впровадження проектів відносно питань комунікації;
 • Добре знання правил щодо поширення інформації про підтримку ЄС (EU visibility rules);
 • Володіння програмами графічного дизайну;
 • Досвід співпраці в галузі енергоефективності та близьких сферах;
 • Досвід управління реалізації інформаційних кампаній;
 • Налагоджені контакти зі ЗМІ.

Умови найму / тривалість контракту:

 • Успішному кандидату буде запропоновано підписати договір про надання послуг;
 • Дата початку надання послуг – травень 2018 року;
 • Орієнтовний період надання послуг – 30 місяців;
 • Дана посада еквівалентна повній зайнятості;
 • Перевага надається фізичним особам-підприємцям;
 • Оплата за результатами співбесіди.

Процедура подання кандидатури:

Заявки слід надсилати електронною поштою на адресу: invest@smr.gov.ua або надавати безпосередньо менеджеру проекту Гавриловій Катерині, заступнику начальника відділу інвестицій та зовнішнього партнерства департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради за адресою: м. Суми, вул. Горького, 21, каб.422.

Заявка має включати:

 • Резюме (зазначити очікуваний рівень доходу);
 • Анкету.

Останній строк подання заявок: 12/03/2018

Відбір кандидатів відбуватиметься за наступними критеріями:

 • Вартість послуг;
 • Досвід роботи в якості експерта з комунікацій у міжнародних/енергоефективних проектах.

Співбесіда з попередньо відібраними кандидатами проходитиме
15 березня 2018 року у департаменті фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради за адресою м. Суми, вул. Горького, 21.

Зверніть увагу, що інформація, представлена кандидатами, та документація щодо процесу відбору можуть бути передані до інших структурних підрозділів Сумської міської ради.

Контактна інформація:

Будь ласка звертайтесь із питаннями та за додатковою інформацією до Гаврилової Катерини Володимирівни за тел. 0542 700 587.

Місто Суми отримає фінансування від Європейського Союзу

Підготовлений виконавчими органами Сумської міської ради проект «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми», який відповідає Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року, затвердженого рішенням міської ради від 28.09.2016 № 1089 – МР  увійшов до числа переможців грантового конкурсу Європейської Комісі для підтримки розробки та впровадження Планів дій сталого енергетичного розвитку «Supporting the Eastern partnership cities in the implementation of sustainable energy action plans (SEAPs) under the Covenant of Mayors» (підтримка міст Східного Партнерства у впровадженні планів дій сталого енергетичного розвитку згідно з Угодою Мерів).

Мета проекту полягає у зменшенні споживання енергоресурсів будівлями Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7, Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 та Сумської загальноосвітньої школи №20, що забезпечить скорочення викидів CO2, а також створить комфортні умови перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів.

На реалізацію проекту місто Суми отримає грант Європейського Союзу в сумі понад 1 млн. євро.

27 грудня 2017 року Сумською міською радою було прийнято рішення №2982-МР «Про надання дозволу управлінню капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради на реалізацію проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми». 29 грудня 2017 року начальник управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради Віталій Шилов підписав грантовий контракт між Європейським Союзом, в особі Європейської Комісії та управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради.

 

13 лютого 2018 року відбулася стартова зустріч експертів Команди Підтримки програми «Угода Мерів – Демонстраційні проекти» з керівництвом міста Суми, робочою групою та іншими зацікавленими сторонами

Команда Підтримки у складі ключового експерта Максима Верещака, технічних експертів Дмитра Іваненка та Андрія Удовика і міжнародного технічного експерта Ханса Шатнера (Австрія) розпочала свою роботу із зустрічі з представниками департаменту фінансів, економіки та інвестицій, управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради, директорами трьох сумських шкіл №9, №7, №20, які в подальшому увійдуть до складу робочої групи з реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми». Під час зустрічі технічні експерти презентували роль та завдання Команди підтримки,  обговорили першочергові завдання для робочої групи, зупинилися на питаннях проведення енергоаудитів, вимогах до технічних завдань та кошторисної документації тощо.

Після зустрічі в департаменті фінансів, економіки та інвестицій,  представники Команди Підтримки оглянули заклади освіти, які приймають участь у проекті:  Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №7, Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №9 та Сумська загальноосвітня школа №20, які вразили експертів своїми розмірами та своєрідністю.

Далі з представниками Команди Підтримки зустрівся міський голова Олександр ЛИСЕНКО. Він наголосив, що цей проект є надзвичайно важливим для міста, оскільки є черговим кроком у реалізації Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року, затвердженого рішенням міської ради від 28.09.2016 № 1089 – МР. Завершила свій робочий візит Команда Підтримки брифінгом з журналістами.

Нагадаємо: мета проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми» полягає у зменшенні споживання енергоресурсів будівлями Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №7, Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 та Сумської загальноосвітньої школи №20, що забезпечить скорочення викидів CO2, а також створить комфортні умови перебування учнів та персоналу у приміщеннях навчальних закладів. Загальна вартість проекту становить 1 635,4 тис. євро. Внесок донора (Європейського Союзу) при цьому складе 1 144,7 тис. євро, внесок міського бюджету 490,6 тис. євро.

Реалізація проекту забезпечить можливість здійснити впевнений крок у процесі сталого енергетичного розвитку міста.

IMG-0835102cdfad581c66f74ac94041ff4c-V IMG-2e6850bc9c36d9e33c8c7edfbbc1661f-V IMG-11de02db3855347595edb9a5ca813572-V IMG-21640c0e53895389a1ed492441eda1ab-V IMG-53c10631984a9e5349e561dd9a12d837-V

Перша Skype-конференція Команди Підтримки проекту «Угода мерів – Демонстраційні проекти»

05 лютого 2018 року відбулася перша Skype-конференція Команди Підтримки проекту «Угода мерів – Демонстраційні проекти» з контактними особами проекту проекту «Підвищення енергоефективності в освітніх закладах м. Суми»,  що буде реалізовуватися за рахунок коштів ЄС.

Під час Skype-конференції представники департаменту фінансів, економіки та інвестицій, управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради ознайомилися з роллю та завданнями Команди Підтримки, обговорили деталі стартових візитів та питання, що виникають у ході підготовки до впровадження проекту.

Планується, що 13 лютого представники Команди Підтримки відвідають місто Суми та оглянуть об’єкти на яких будуть впроваджуватися заходи з енергозбереження: Сумську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №7, Сумську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №9 та Сумську загальноосвітню школу №20.