English version
Енергозбереження
 
Звіт за І півріччя 2018 року про виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки

У І півріччі 2018 року на виконання Програми підвищення енергоефективності в бюджетній сфері міста Суми на 2017-2019 роки (далі − Програма), затвердженої рішенням Сумської міської ради від 21 грудня
2016 року № 1548 – МР (зі змінами),  впроваджувався ряд комплексних заходів із підвищення енергоефективності в бюджетних закладах та установах міста Суми, що утримуються за кошти міського бюджету.

Відповідно до Програми у 2018 році передбачено виконання заходів на загальну суму 50770,2 тис. грн. Міським бюджетом на виконання програмних заходів передбачено 46043,3 тис. грн.

Фактичний обсяг фінансування заходів Програми у I півріччі
2018 року за інформацією головних розпорядників бюджетних коштів становив 12408,6 тис. грн., у тому числі: 12226,2 тис. грн. кошти міського бюджету,
2,4 тис. грн. кошти державного бюджету, 180,0 тис. грн. кошти НЕФКО, що складає 24 % від запланованого на рік.

Проведено заходи по заміні віконних блоків (398,53 кв. м) та дверних полотен (49,94 кв. м) на енергоефективні у закладах галузей «Охорона здоров’я», «Культура».

Виконано роботи по утепленню 476,42 кв. м. віконних відкосів та
4499 кв. м. фасадів у ССШ № 25, ЗОШ № 24, НВК № 16, поліклініки № 2
КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».
У ССШ № 25 виконано роботи по монтажу індивідуального теплового пункту, електромонтажні роботи, модернізації системи вентиляції та системи теплопостачання. У ЗОШ № 24 виконано електромонтажні роботи, роботи по модернізації системи вентиляції, системи теплопостачання та покрівлі.
У НВК № 16 утеплено 43 кв. м. цоколю. По ЗОШ № 22 та ССШ № 29 перераховано підрядній організації аванс на придбання будівельних матеріалів для утеплення фасадів.

Також у звітному періоді розроблено проектно-кошторисну документацію на проведення енергоефективних заходів по бібліотекам-філіям №№ 1, 3, 6, ДМШ № 1, ССШ №№ 1, 10.

По галузі «Освіта» виконано обстеження 20 закладів з метою підготовки вихідних даних для заміни та встановлення нового обладнання для впровадження системи моніторингу теплоспоживання, здійснювався автоматизований збір даних приладового обліку енергоресурсів у закладах: ССШ №№ 1, 7, 17, ЗОШ №№ 6, 22, ДНЗ №№ 2, 7, 14, 21, 22, 23.

У червні 2018 року проведено загальноміський захід «Дні Сталої енергії». В рамках заходу проведено міську конференцію «Енергоефективність: сьогодення та перспективи». У роботі конференції взяли участь керівництво міста, представники проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», Асоціації «Енергоефективні міста України», а також представники бюджетних організацій, ОСББ, бізнес-структур та ін. Основною метою заходу була презентація планів співпраці та основних напрацювань міжнародних проектів у сфері енергозбереження, обговорення інноваційних фінансових інструментів для кредитування енергозберігаючих заходів, досягнень у сфері впровадження енергозберігаючих заходів у житлових будинках, будівлях навчальних закладів міста та ін. У рамках святкування загальноміського заходу було проведено різноманітні заходи, такі як велопробіг, велоквест, фестиваль «Sumy Energy Fest» з хедлайнером фестивалю українським рок-гуртом «Vivienne Mort». Активні учасники заходів отримали подарунки від Сумської міської ради, Асоціації «Енергоефективні міста України», проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях».

28 лютого 2018 року за результатами зовнішнього аудиту системи енергетичного менеджменту управління енергетичними ресурсами на рівні виконавчих органів Сумської міської ради, галузі «Освіта» отримано сертифікат системи енергетичного менеджменту в галузі «Муніципальні послуги» відповідно до вимог та рекомендацій міжнародного стандарту ISO 50001:2011 «Системи енергетичного менеджменту». Проведено семінар-тренінг на тему: «Впровадження системи енергетичного менеджменту згідно з вимогами стандарту ISO 50001» для представників бюджетних закладів міста.

У рамках співпраці з Проектом «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини, проведено енергетичні аудити у лікувальних закладах міста Суми, а саме: КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 1», КУ «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3, м. Суми», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 4», КУ «Сумська міська клінічна лікарня № 5», КУ «Сумська міська клінічна стоматологічна поліклініка», КУ «Сумський міський клінічний пологовий будинок Пресвятої Діви Марії», КУ «Сумська міська дитяча клінічна лікарня Святої Зінаїди».

Опрацьовується питання щодо впровадження енергоефективних заходів, визначених за результатами енергоаудитів у лікувально-профілактичних закладах міста Суми.

План дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року

Рішенням Сумської міської ради від 28 вересня 2016 року № 1089-МР затверджено План дій сталого енергетичного розвитку міста Суми до 2025 року (далі – ПДСЕР), який розроблено в рамках співпраці Сумської міської ради з проектом «Муніципальна енергетична реформа в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID.ПДСЕР – комплекс стратегічних проектів щодо вдосконалення всіх сфер і галузей міста з урахуванням можливих джерел та механізмів їх фінансування, а також їх впливу на зменшення викидів СО2.

Головною метою Плану дій сталого енергетичного розвитку є започаткування системного підходу до управління енергетичними ресурсами міста націленого на сталий енергетичний розвиток.

Документом визначено основні етапи енергетичного розвитку міста, а саме: побудова ефективної моделі управління споживанням енергоресурсів шляхом удосконалення (створення) системи енергетичного менеджменту згідно зі стандартом ISO 50001, залучення позабюджетних інвестицій на умовах державно-приватного партнерства, інформаційно-просвітницької діяльності, впровадження енергозберігаючих заходів та підвищення енергоефективності в бюджетних, житлових та третинних (комерційних) будівлях, підвищення енергоефективності при виробництві теплової енергії, заміщення використання природного газу поновлювальними та альтернативними джерелами енергії, підвищення енергоефективності систем вуличного освітлення, водопостачання, підвищення енергоефективності та розширення маршрутів громадського електротранспорту.

У ході розробки ПДСЕР розраховано енергетичний баланс виробництва та споживання ПЕР, базовий кадастр викидів ССЕ, проведено енергетичні аудити 8 бюджетних об’єктів та 7 багатоквартирних житлових будівель, комунальних підприємств та теплопостачаючих організацій міста на основі, яких розроблено заходи щодо зменшення споживання енергоресурсів, використання альтернативних джерел енергії та заходів зі зменшення викидів СО2, для 85 бюджетних об’єктів, 1113 багатоквартирних житлових будинків, ТОВ «Сумитеплоенерго», ДКППВ ПАТ «СМНВО», КП «Міськводоканал» Сумської міської ради, КП ЕЗО «Міськсвітло» Сумської міської ради, КП «Електроавтотранс» Сумської міської ради, складено реєстр енергоефективних проектів.

Так, за рахунок упровадження енергоефективних заходів, в місті Суми до 2025 року планується зменшити викиди СО2на 26,2 % (134,2 тис. т СО2), зменшити річне споживання енергоресурсів на 21,3 % (371,7 тис. МВт*год.), замістити частку споживання природного газу за рахунок поновлюваних та альтернативних джерел енергії на 5,8 % (10,8 млн. м3), скоротити щорічні витрати на споживання енергоресурсів у секторах, що увійшли до ПДСЕР, на 344,3 млн. грн.

.
Відео Енергозбереження у квартирі / Проект USAID Муніципальна енергетична реформа в Україні

До вашої уваги новий соціальний відеоролик, який команда Проекту USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні” створила у співпраці з Мінрегіоном і Держенергоефективності. Цього разу – прості, але дієві методи енергозбереження у квартирі, які допоможуть економити до 50% на комуналці. Дивіться наше відео та пам’ятайте: “З усім можна впоратись. Було би бажання!”.

Докладніше: https://bit.ly/2RP98Hn

Відео на Youtube

Соціальне відео від Проекту USAID Муніципальна енергетична реформа в Україні

Команда Проекту USAID у співпраці з Teplo.gov.ua, Мінрегіоном і Держенергоефективності створили серію нових соціальних відеороликів.