English version
Місто Волен (Швейцарія)
Місто Волен (Швейцарія)

Місто Волен, Швейцарія – місто кантону Ааргау, населенням 14,2 тис. осіб, площею -12.48 км².

Починаючи з 2004 року між м. Волен та м. Суми склалися тісні дружні стосунки. У цьому ж році була направлена перша пожежна машина для Сумської області.

У 2006 році створений благодійний фонд «Help-Point Sumy» і одразу була укладена офіційна трьохстороння угода між благодійним фондом в особі його президента - Маріанни Піффаретті, м. Суми і Сумською обласною державною адміністрацією. Виконавчий комітет Сумської міської ради та Сумська обласна державна адміністрація взяли на себе відповідальність за зустріч, супровід Конвою з гуманітарною допомогою для пожежних частин, лікарень та міліції м. Суми та Сумської області, що прибуває двічі на рік.

З того часу угоди укладаються щорічно. З 2008 р. уряд кантону Ааргау (Швейцарія) також бере активну участь у фінансуванні цього добродійного проекту.

Фото: Воленское озеро и Часовенный мост

У період з 2004 по 20011 рік регулярно передаються спеціальні транспортні засоби для пожежних команд, лікарень і міліції Сумської області. Окрім цього, зі Швейцарії передані тонни гуманітарного вантажу, а саме:

  • для медичних установ (медичне устаткування, спеціальні меблі, м'який інвентар, одноразові системи, машини швидкої допомоги);
  • для пожежних частин (спецодяг, каски, пожежні машини);
  • для ДАІ (патрульні авто).

Гуманітарний вантаж для міста Суми збирає не лише громада Волена, а й весь кантон Ааргау. 

У період з 2006 по 2012 роки тільки лікарні міста Суми отримали від швейцарських партнерів гуманітарної допомоги на суму понад 3 млн. грн.

У вересні 2009 року під час зустрічі чергового конвою з гуманітарною допомогою, з щирими привітаннями до міста Суми завітав Посол Швейцарії в Україні Георг ЦУБЛЕР.

У вересні 2012 року інший Посол Швейцарії в Україні Крістіан ШЬОНЕНБЕРГЕР також відвідав місто Сум. Він зустрівся з головою Сумської обласної державної адміністрації Юрієм ЧМИРЕМ та першим заступником міського голови Миколою ВОЙТЕНКОМ з метою обговорення напрямів подальшої співпраці. Посол також привітав своїх співвітчизників та висловив подяку всім, хто бере участь в організації та проведені гуманітарний місій «Конвой».

18 січня 2013 році підписано Угоду про співпрацю стосовно гуманітарної допомоги для міста Суми та Сумської області.

14-22 квітня проведено перший етап прийому гуманітарної місії «Конвой 2013/1». Приблизна вартість отриманої гуманітарної допомоги для лікувальних закладів м. Суми склала 100 тис. грн. та отримано 1 легковий автомобіль для Сумського МВ УМВС України в Сумській області.

17-22 вересня 2013 року проведено другий етап прийому гуманітарної місії «Конвой 2013/2». Надано гуманітарної допомоги вагою майже 300 тонн: меблі, матеріали, інструменти для освітньої та медичної галузей, Державної служби з надзвичайних ситуацій, 1 легковий спецавтомобіль - для правоохоронців.

20 січня 2014 року з робочим візитом до міста Суми завітала Маріанне Піффаретті – Президент благодійного фонду «Help Point Sumy» (м. Волен, Швейцарія), яка зустрілась з міським головою з метою обговорення доставки гуманітарної допомоги «Конвой 2014».

22 січня 2014 року за результатами попередньої зустрічі підписано трьохсторонню угоду про співпрацю на 2014-2015 роки між Сумською міською радою, благодійним фондом «Help Point Sumy» та Сумським обласним благодійним фондом «Хельвеція».

З 15 по 24 листопада 2014 року в місті Суми перебували представники гуманітарної місії «Конвой 2014». Цьогорічний вантаж переважно медичного спрямування, зокрема операційні шафи, столи, медичні кушетки, допоміжні засоби для інвалідів, матраци для ліжок, медичне обладнання, інструменти, лікарняна білизна загальною вагою 7600 кг.

Протягом 2015 року швейцарський благодійний фонд «Help-Point Sumy» на чолі з Президентом Маріанне Піффаретті відвідав м. Суми три рази та надав допомогу для муніципальних закладів міста загальною вагою 107,66 тис. кг. та 4 автомобіля для міської поліції.

Крім того, було передано ліжка та речі, необхідні для побуту і навчання для сумських військових.